18 Temmuz 2024
Müzeler

KONYA ŞEHİTLİK MÜZESİ – KONYA

Çanakkale Savaşına ve İstiklal Harbine en çok şehit veren ilerden biri olan Konya’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından bir şehitlik yapıldı. Şehitlikte, Konya’dan şehit düşen Mehmetçiklerin isimleri ölümsüzleştirildi. Şehitlik içerisinde, yeni nesillere geçmişin büyük destanını aktarmak içinde müze yapıldı.

Müzede sırası ile Çanakkale Savaşı, Çanakkale Savaşı sırasında Konya’da köy hayatı, İstiklal Harbi sırasında Konya’da köy hayatı, İstiklal Harbi Kocatepe Cephesi ve nihayet savaş sonrası Konya’da köy hayatı, minyatür maket ve figürler ile anlatılıyor.

Müze, ziyaretçilerine duygulu bir gezi sunma arzusu ile müzeyi Sesli Rehber ile güçlendirme isteği ile firmamız müzenin Otomatik Sesli Rehberlik Sistemini kurarak ziyaretçilerinin hizmetine sundu.

Ziyaretçiler, Müze girişinde kendilerine sunulan Sesli Rehber ile gezileri sırasında bulundukları bölge ile ilgili hikâye ve bilgileri, hiçbir tuşlamaya ihtiyaç duymadan, otomatik olarak dinleyebiliyorlar. Yine firmamız tarafından hazırlanan ses senaryosu dâhilinde, efektler ile güçlendirilmiş, içeriği ve sunuluşu içsel duygular ile zenginleştirilmiş Sesli Rehber Prodüksiyonu, ziyaretçilere bu eşsiz müzeden ziyadesi ile faydalanmalarını sağlıyor.

KAYNAK: KENT MÜZELERİ