5 Mart 2024
Mesire Yerleri

ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ – ZİGANA – TRABZON

      Trabzon havalimanına 55 km uzaklıkta , Gümüşhane – Erzurum istikametinde 1700 metre rakımda , Zigana Dağları etekleri Hamsiköy Bekçiler Mevkii’nde yer alan ZİTAŞ OTEL ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ tesisimiz , zümrüt yeşili çam ormanları arasında yer alması ve muhteşem doğası ile adeta yeryüzü cennetini andırmaktadır. (Tesis yaz kış açıktır . Kapalı dönemi yoktur.)

     1992 kuruluş yılı ve 26 Mayıs 1994 açılış tarihi itibariyle bölge de yayla Turizmi öncülüğünde hizmetlerini 25 yıldır başarı ile sürdürmektedir. Toplam 134 kişi (max) yatak kapasitesi ve 400 kişilik (max) açık ve kapalı alan kullanım alanı mevcut restaurant ve cafeteriası ile yerli ve yabancı müşterilerine unutamayacakları muhteşem bir tatil konsepti sunan ZİTAŞ OTEL ZİGANA YAYLA TATİL KÖYÜ, 2012 yılında revizyon çalışmaları kapsamında yepyeni bir “Restaurant” ve yine 2016 yılında yenilenen “cafeteria “ bölümüne kavuşmuştur. 2019 Yaz sezonuna hazırlık kapsamında bungalovlarda genel bakım onarım çalışmaları ile birlikte restoran salonumuza yepyeni bir orta şömine ve ilave balkon yapılarak hizmet vermeye devam etmektedir.

    Doğayla iç içe olmanın zevkini çıkarabileceğiniz tamamen ahşap (Bungalow) evlerimizde, evinizdeki özgürlükte ve rahatlıkta konaklama imkânına sahipsiniz. Yaz kış sıcacık bir ortam, merkezi ısıtma sistemi ile serin yaz gecelerinde bile hizmetinizdedir. 24 saat sıcak su, banyo, TV, telefon hizmeti ile de ihtiyaçlarınız kolaylıkla karşılanmaktadır .

    Tesisimiz çift katlı bungalovlardan oluşmaktadır. Bungalovların alt ve üst katları birbirinden bağımsızdır ve tek katta bir aile konaklama yapmaktadır. Katlar iki odalıdır , yatak odasında bir tane çift kişilik yatak , tv odasında bir tane yatak vardır. Evlerde balkon (ön evlerde) , banyo , saç kurutma makinesi ,Tv, dahili telefon vardır. Evler merkezi sistem kaloriferlidir.

Ayrıca restoran binamız üst katında 2 kişilik otel odalarımız mevcuttur.

    Restoranımızda kış sezonunda Cumartesi , yaz sezonunda ise her akşam canlı müzik yapılmaktadır. ( Ayrıca Bayram ve özel günlerde canlı müzik yapılmaktadır.)

    Gerek bireysel gerek grup halinde gelindiğinde yazları restorantımızın balkon kısmında doğa manzarasında doyumu unutulmaz yemek anlarınızı hafızanıza kazıyabileceksiniz.

     Birbirinden lezzetli zengin mönümüzle karnınızı doyurabilir, akşamları canlı müzikle eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz. Yöremize ait otantik müziğin eşliğinde coşabilir, hafif müzikle dans edebilir ya da zengin doğa manzarasında sessiz bir ortamda oturup çevreyi seyretme imkânı bulabilirsiniz. Türk mutfağından zengin çeşitler bulabileceğiniz tesisimizde dilerseniz yöresel yemeklerimizden de tadabilir, tesisimizde ürettiğimiz alabalıklardan da kendi zevkinize göre pişirtebilirsiniz.

    Toplantı ve organizelerinizi yapmaya oldukça uygun bir ortamda olacağınızdan, şehir stresinden uzakta hem işlerinizin takibini hem de ihtiyacınız olan tatilinizi bir arada yapma imkânına sahip olacaksınız.

     Gereksinim olan spor Zigana da zevk haline gelmiştir. Mevsimine göre yakın çevrede kayak, çim kayağı, avcılık , orman ve dağ yürüyüşleri yapmanıza hiçbir mani bulunmamaktadır.

    Dolu dolu geçireceğiniz bir gün başlangıcında kahvaltınızın ardından kısa bir yürüyüş ve sonrasında tarihi değerlerimize de kısa mesafelerle ulaşabilir ve gün sonuna doğru tesisimize dönüp konaklamanıza devam edebilirsiniz.

    Dört mevsim ulaşım sorunu olmayan tesisimize 7 km uzaklıkta bulunan Zigana Gümüş Kayak Merkezi, , Tesise yakın yaylalar ve tarihi turistik yerler vardır. ( Vazelon Manastırı 17 km, Sümela Manastırı 36 km, Torul Karaca Mağarası 30 km, Kuştul Manastırı 35 km, Limni Gölü 14 km , doğası ve sütlacı ile meşhur Hamsi köy ise tesisimize 7 km uzaklıktadır.)

   Kısacası ihtiyacınız olan kendinizle ve sevdiklerinizle huzurlu bir ortamda vakit geçirebilmeniz için doğa ile kucaklaşacağınız bir tatil köyü sizleri bekliyor. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz…

HAMSİKÖY BEKÇİLER MEVKİİ /MAÇKA TRABZON

Bilgi & Rezervasyon Tel : 0 462 326 58 15

KAYNAK: ZİTAŞ ZİGANA TUR. TİC.A.Ş WEB SİTESİ